Fungování v době COVIDOVÉ:

INFORMACE O FUNGOVÁNÍ ŠKOLY SE BUDOU PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZOVAT v závislosti na epidemiologické situaci


Dopis pro rodiče (zákonné zástupce) – Fungování školy při distanční výuce

Máme za sebou první týden distanční výuky.

V tuto chvíli, kdy se vzdělávání přesunulo do obýváků a kuchyní, mezi vaření oběda a mytí nádobí, mezi babičky a širší okruh rodiny, když rodič odchází do zaměstnání a snaží se, aby vše co nejlépe fungovalo, nějak fungovalo, vám chceme říci, že si velmi vážíme vaší práce a energie, se kterou se s dětmi doma pracujete. Každý z učitelů naší školy se snaží všemi možnými dostupnými prostředky alespoň trochu vám ulehčit tuto obtížnou situaci. Zároveň víme, že nemáme mnoho možností.

Nám všem je jasné, že distanční výuka nikdy dokonale nenahradí výuku ve třídě a přímý kontakt mezi učiteli a žáky. Počítáme s tím, že po konci této krize budeme mít co dohánět, že ta hlavní práce nás teprve čeká, až pandemie odezní.

Za daných podmínek nám jde hlavně o to, aby se nám nikdo z žáků neztratil. Abychom se neztratili sobě navzájem, abychom dokázali dál společně pracovat – rodiče, žáci, učitelé, všichni, kdo se podílí na chodu této školy, všichni, kdo jí poskytují místo uprostřed rovenské obce.

Přijdou nové a jasnější dny, přijdou i jiné problémy. S tím vším si společně poradíme.

Prosíme, mluvte s námi, komunikujte s jednotlivými vyučujícími, obracejte se na ně s problémy. Jsme tu pro vás.

Našim cílem je, aby nikdo nezůstal sám., aby každý mohl pracovat přiměřeně svým možnostem a podmínkám.

-tým ZŠ Rovensko pod Troskami


Nařízení povinné distanční výuky od 14. října 2020

Vážení rodiče,

od středy 14. října 2020 přechází všichni žáci z rozhodnutí vlády na distanční výuku. Sledujte prosím přidělený školní email na portálu www.office.com

Žáci mají v době distanční výuky nárok na dotovaný oběd, ale musí si pro něj přijít k okénku (nebo někdo z rodiny) s vlastním čistým jídlonosičem v době od 11:00 do 13:00.

Pokud nemáte o obědy zájem, prosím odhlašte si obědy, dnes (úterý 13.10.2020) výjimečně je to možné až do 15:00! Pokud se nedostanete k počítači a chcete si oběd odhlásit, můžete dnes dát informaci škole telefonicky nebo e-mailem nebo přes paní učitelku třídní.

Pokud byste si obědy neodhlásili a nevyzvedávali, tak by vám bohužel podle zákona byl účtován od čtvrtka v plné ceně.

O prázdninách nárok na dotovaný oběd žáci nemají.

Učitelé jednotlivých předmětů se s žáky domluví, jak distanční výuka bude probíhat. Distanční výuka je od letošního školního roku ze zákona povinná.

JÍDELNA a odhlášení obědů: V době distanční výuky není možné docházet na obědy do jídelny ZŠ. Prosíme tedy rodiče / zákonné zástupce, aby obědy buď odhlásili, nebo si pro ně mohou dojít mezi 11:00 a 12:00 a odnést si obědy domů. Děkujeme za spolupráci.


9. 10. 2020 COVID v učitelském sboru:

Vážení rodiče, v pedagogickém sboru máme kolegyni pozitivní Covid 19. K přenosu došlo v rodině, hygiena vyhodnotila, že ve škole by neměl být nikdo ohrožen a proto se nic nemění.


Od 18. 10. 2020 HV a TV na 2. stupni ZŠ

Od 18. 10. 2020 je o HV zakázaný zpěv, TV na 2. stupni je možná pouze ve venkovních prostorách formou vycházky


Od 18. 9. 2020 povinné roušky na 2. stupni ve všech prostorách:

od 18. 9. jsou na 2. stupni povinné roušky ve všech prostorách, tedy i ve třídách, prvního stupně se to netýká (tam platí i nadále roušky pouze ve společných prostorách)


Od 10. 9. 2020 povinné roušky ve vnitřních prostorách ZŠ:

od 10. 9. jsou zavedeny roušky ve všech vnitřních, společných prostorách školy prohlášení o bezinfekčnosti není vyžadováno, žák však musí do školy přijít zdravý, tedy bez příznaků onemocnění (kašel, rýma, zvýšená teplota, bolest v krku, hlavy apod.), nemocné děti nemůžeme převzít, pokud se onemocnění vyskytne v průběhu výuky, bude informován zákonný zástupce o nutnosti bezodkladného vyzvednutí dítěte a kontaktování praktického lékaře


Distanční výuka povinná pro všechny žáky:

V případě distanční výuky mají žáci povinnost se distančně vzdělávat. Pokud by distanční výuka nastala u třídy, více tříd, či pro celou školu – zákonní zástupci budou o systému distanční výuky na naší škole informováni.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *