Třídní učitelka: Mgr. Jana Vlková; vlkoja@zsrovensko.cz

Školní rok 2020/2021

Vítá Vás 2. třída

Barbora ve 2. třídě

Během první vyučovací hodiny ve čtvrtek 3. prosince 2020 do naší třídy přišla zajímavá návštěva. Chování a píli žáků přišla zhodnotit Barbora z Tikova. Dětem nadělila sladkosti a někomu i malou bramboru. Sv. Barborka kromě nadílky dětem vysvětlila také svůj původ a zahrála jim malé divadélko.

Primární prevence

V pondělí 23. listopadu probíhal v naší třídě preventivní program na téma slušné chování a kouzelná slovíčka. Během dvouhodinového programu si žáci zahráli spoustu zajímavých her, které navodily příjemnou atmosféru a prohloubily zdravé vztahy mezi žáky.

Okénko do 2. třídy (září, říjen)

Během měsíce září se věnujeme hlavně čtení a psaní. Doháníme látku z jara 2020. Děti jsou moc šikovné a můžeme navázat na učivo 2. třídy.

Výtvarka v přírodě

Podzimní čas byl plný krásných slunečných dnů. Využívali jsme každé možnosti, abychom se mohli učit venku. Chodili jsme do nedalekého lesa na tělocvik, pracovní činnosti a výtvarnou výchovu.

Pouť v Rovensku pod Troskami

Ve čtvrtek 24. září 2020 jsme se vydali na pouťové atrakce. Počasí nám přálo a dopoledne jsme si užili.

Pasování na čtenáře

Žáci druhého ročníku vstoupili do světa čtenářů ve středu 16. září 2020 v obřadní síní na městském úřadu v Rovensku pod Troskami. Součástí pasování na čtenáře bylo i složení slibu.

Výlet 2. třídy

Druháčci se vydali na Borecké skály. Cestou si užili spoustu her a také malé občerstvení v jeskyni nad rybníky. Oblíbená stopovaná byla zařazena v závěru se schovkou na Hrádku ve Štěpánovicích. Výlet si všichni opravdu užili. Těšíme se na další výpravy.